سفارشی سازی مطابق درخواست
سفارشی سازی مطابق درخواست
سفارشی سازی مطابق درخواست
سفارشی سازی مطابق درخواست
سفارشی سازی مطابق درخواست
سفارشی سازی مطابق درخواست

آخرین محصولات شیعا

میراث در بر

در موزه‌های دور، در کلکسیون‌های کم‌یاب، در بارگاه‌های مقدس و اماکن مذهبی و در میان مراسم و آیین‌های مردمی، نمادها و آثار هنری دلنواز و روح‌بخشی خانه دارند. آثاری که هر یک، میراث‌دار تاریخی کهن و فرهنگی عمق و گنجینه‌ای از شور و دلدادگی هستند. چشم دوستدار هنر و دل زیباپسندی نیست که از دیدن آن سر شوق نیاید و جرعه‌ای از آن در روح خود به یادگار نگذارد.

مثل تصویر مناظر طبیعی دلکش، مثل تابلویی از یک اثر تاریخی و هنری دلنواز و مثل یادگارهایی که هر یک صاحب خود را به یاد اصل می‌اندازند، جای داشتن نسخه‌های خاطره‌بخش از آثار و نمادهای پرارزش فرهنگ و هنر شیعی در کنار ما خالی است. آثاری که خوشبختانه پرشمار و شوربختانه دور از توجه‌ و حتی برخی در شرف فراموشی یا تغییر هستند.

پرکردن این جای خالی، وظیفه‌ای بود که شیعا بر خود دید و دست به کار شد. به‌این‌ترتیب تولید آثار نفیس در دستور فعالیت شیعا قرار گرفت تا گامی دیگر در جهت شناسایی، احیا، حفظ و ترویج فرهنگ و هنر شیعه برداشته باشد. آثاری که هر یک نسخه بازآفرینی‌شده و بازسازی‌شده با تکنیک‌ها و روش‌های جدید هستند و در عین حال محتوا و فرم هنر اثر اصلی را در خود حفظ کرده‌اند.

این آثار باید ویژگی‌هایی داشته باشند. چون اصل آثار دربردارنده ارزشمندترین محتواهای اعتقادی و باورهای شیعی است، چنانچه هنرمندان خالق آنها از برترین هنرها و مواد بهره برده‌اند، اولا باید در حد توان نفیس و اعلا و محصول اندیشه و دست هنرمندان خبره و زبردست باشند. دوم، قابل انتقال، خرید، اهدا و جذاب باشند. سوم، از آنجا که هر اثر ماندگار هنری به خاطر تمام ویژگی‌ها و جزئیاتش مقبول و پایدار شده، حتی‌المقدور مشابه اصل اثر و با حفظ تمام جزئیات بوده و تفاوت‌ها، منحصر به ابعاد و یا مواد تولیدی باشند. «شیعا»، تلاش کرده تا در تمام تولیدات به این اصول و ویژگی‌ها به عنوان قواعد اجتناب‌ناپذیر پایبند باشد.

آثار هنری-آیینی شیعا آنقدر زیبایی و معنا در دل خود دارد که تاریخ انقضای هنری ندارند. آنها خودشان به مرور برای آیندگان تبدیل به تاریخ و میراث شده و ارزش آنها روزافزون می‌گردد. ما همچون پیشینیان خود در اندیشه ساختن میراثی فاخر برای هویت نسل‌های آینده هستیم.